Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 32 людини

Символіка

Дата: 10 серпня 2021 о 13:10, Оновлено 12 червня 2023 о 13:10
Автор: Горб О. В.

Державна символіка України

Державна символіка України формувалася не одне сторіччя. В її основі лежать традиції, культура та історія нашої держави. Що ж належить до державної символіки і що вона означає?

Державна символіка України включає жовто-сині барви.
У старовину слово «барва» означало не тільки колір, а й одяг, за яким визначалася належність людини до певної групи. В українців національною барвою стала жовто-синя. Насамперед вона з’явилася у розписах церков та у церковних речах – ризах, фарбованій різьбі іконостасів. Пізніше у творах мистецтва – мініатюрах і прикрасах, у гербах українських земель. Ще не об’єднані в єдину державу Київщина і Галичина мали своїми гербами золотого тризуба на голубому полі та золотого лева на голубому полі.
Жовто-синя барва була настільки усвідомленою як національна, що першим парламентом України – Центральною Радою у 1917 році без жодного сумніву було узаконено жовто-синій прапор як державний символ.

Прапор

Зображення

Державний прапор України є офіційним державним символом України, її суверенітету та незалежності.

Державний прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Державний Прапор шляхом добору певних кольорів символізує певні ідеї національно-політичного та історичного характеру. Відповідно до Постанови Верховної Ради України «Про Державний прапор України» Верховна Рада визначила співвідношення ширини прапора до його довжини як 2:3.

Герб

Малим гербом нашої держави є тризуб. Звідки і коли вперше з’явився він в історії України? Перша літописна згадка про тризуб датується Х століттям. Це був великокнязівський знак. Його зображення знаходимо на печатці Святослава Ігоревича. Пізніше знак тризуба карбується на срібних монетах великого князя Київського Володимира Святославовича.

Тризуб символізує трійцю життєтворчих енергій, тобто Мудрість, Знання і Любов (або Вогонь, Воду і Життя). Саме тому тризуб ми можемо зустріти на цеглі Десятинної церкви, що знаходиться у м. Києві, на плитах Успенської церкви у м. Володимирі-Волинському. Його зображення присутнє також на варязьких мечах, в гербі французької королеви Анни, на надгробку св. Еріка у Швеції. Український народ сприймає тризуб і як оберіг. Знак тризуба зображався в орнаментах тканин, килимів і навіть на посуді.

Гімн

Національним гімном України є вірш Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна», покладений на музику Михайла Вербицького. Вірш було написано у 1862 році, а вперше він був надрукований у львівському журналі «Мета» 1863 року. Отримавши популярність на Західній Україні, патріотичний вірш не пройшов повз увагу і релігійних діячів того часу. Один з них отець Михайло (Вербицький), ще також знаний композитор свого часу, захоплений віршем Павла Чубинського, написав музику до нього. Вперше цей твір було використано як Державний Гімн у 1917 році.

У незалежній Україні музика Державного Гімну була затверджена Верховною Радою ще у 1992 році, згодом вона знайшла своє відображання і у Конституції України. Проте, тільки 6 березня 2003 р. Верховна Рада прийняла Закон України «Про Державний Гімн України», в якому встановлено, що Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького із словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського:

«Ще не вмерли України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».

Символіка Миколаївської області

Прапор

Прапор Миколаївської області - це прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, яке складається з трьох горизонтальних смуг: білої, жовтої та синьої. Співвідношення ширин зазначених смуг 2:1:1. Нижня смуга хвиляста. У центрі - зображення золотої архієрейської митри на схрещених золотих посохах. Зворотна сторона прапора має дзеркальне відображення.

Герб

Герб Миколаївської області - це прямокутний щит, скруглений внизу. На синьому щиті - золота архієрейська митра на схрещених золотих посохах. У срібній хвилястій базі - амфора натурального кольору. Щит вписується в еклектичний картуш сталевого кольору, увінчаний вінцем з п'яти колосків золотого кольору. На картуші розташовані якір та виноградна лоза з гроном зеленого кольору.

Символіка Новобузької територіальної громади

Прапор

Прапором міста Нового Бугу є прямокутне полотнище трьох кольорів із співвідношенням сторін 2 : 3.

Полотнище прапора розділене на три частини горизонтальними лініями по висоті 0.5; 0.25; 0.25 висоти.

Верхня частина прапора, 0,5 висоти, кольору блакитного мирного чистого неба, про яке у всі часи мріяли жителі міста. Нижня частина прапора, 0,25 висоти, є – малинового кольору.

Слідуючи історичній правді, Бузький уланський полк був сформований з половини 4-го українського уланського полку і половини Бузьких козаків.

У всі часи прапори козаків були малинового кольору. Цей колір домінував на всіх знаках, флюгерах, хоругвах, деталях козацького одягу і на клейнодах козацької влади.

Середня частина прапора, 0,25 висоти – жовтого кольору. Жовтий колір в кольоровій гамі прапора – це символ стиглого пшеничного поля, сонця та віри.

Геральдичною фігурою прапора є мальтійський хрест червоного кольору з роздвоєними кінцями, обрамлений золотою каймою з сяйвом.

Такий хрест був основною геральдичною фігурою прапора 4-го Бузького уланського полку.

Співвідношення висоти геральдичної фігури до висоти полотнища 1 : 4.

Паралельно древку по вертикальній лінії по всій висоті полотнища прапор прикрашений українським орнаментом.

Древко прапора увінчане навершям у вигляді прорізної піки із вписаним тризубом.

Зворотна сторона прапора має дзеркальне відображення.

 Еталонний прапор. Ідентичний міському прапору за винятком того, що з 3-х сторін прикрашений золотою бахромою. Древко прапора прикрашено червоною стрічкою із золотою бахромою по кінцях, на якій в середині золотої кайми розміщено золоте дубове-калинове лиштво, та напис золотими літерами “місто Новий Буг”. По кінцях стрічки розміщені зменшені зображення міського герба.

Герб

Щит перетятий, у нижньому синьому полі срібна балка і такий же по центру щита стовп, між якими золоті стиглі пшеничні колоски китицями вгору утворюють коло, обмежуючи балку і стовп по своєму внутрішньому краю. Всередині пшеничного кола розкрита книга із срібними сторінками і золотою обкладинкою.

У червоній главі навхрест покладені два козацькі списи із золотими древками і срібними наконечниками, зверху яких розміщений срібний православний хрест із золотим сяйвом.

Геральдичний щит прямокутної форми із закругленням внизу має співвідношення сторін 5:6. Щит обрамований  декоративним бароковим картушем золотого кольору у національному українському стилі.

Щит увiнчаний срібною мурованою короною із трьома бланками (зубцями),  що означає для Нового Буга статус міста.

Емблема Новобузької гімназії №4

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.